سفارش تبلیغ
صبا

سلام مهاجر
لینک های مفید
 • صفحه اصلی
 • نویسندگان

  سه شنبه 25/5/ 1390
  سفارت ایران اظهارات سخنگوی وزارت خارجه افغانستان مبنی بر اخراج اجباری طرح سامان دهی اخیر تکذیب کرد.

  سفارت ایران در کابل همچنین تاکید کرده است: به دنبال درخواست رئیسان کمیسیون های دو مجلس شورای ملی ( پارلمان) و سنای جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفر اخیرشان به تهران و ملاقات با دکتر " محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری اسلامی ایران، ساماندهی "خانوارهای افغان غیرمجاز" با هماهنگی نمایندگی های سیاسی افغانستان مقیم ایران تا پایان سال جاری و بدون مراجعه به افغانستان در داخل خاک ایران انجام می گیرد.

     سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل ضمن ارائه توضیح درباره طرح ساماندهی اتباع غیرمجاز افغان، اظهارات اخیر سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان دراین باره را تکذیب کرد.
  بیانیه روز سه شنبه سفارت ایران حاکیست: "هدف ازاجرای این طرح برخلاف اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، ساماندهی اتباع افغان غیرمجاز مقیم ایران است نه اخراج و بازگشت اجباری آنان".
  اجرای این طرح سبب رفع مشکلاتی همچون اقامت غیرقانونی این اتباع می شود و برخورداری از امتیازهایی مانند استفاده از خدمات بیمه درمانی، بیمه کار، افتتاح حساب بانکی و انتقال قانونی وجوه و غیره را برای آنان به دنبال خواهد داشت.

  سفارت ایران در کابل همچنین تاکید کرده است: به دنبال درخواست رئیسان کمیسیون های دو مجلس شورای ملی ( پارلمان) و سنای جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفر اخیرشان به تهران و ملاقات با دکتر " محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری اسلامی ایران، ساماندهی "خانوارهای افغان غیرمجاز" با هماهنگی نمایندگی های سیاسی افغانستان مقیم ایران تا پایان سال جاری و بدون مراجعه به افغانستان در داخل خاک ایران انجام می گیرد.

  سخنگوی وزارت خارجه افغانستان دیروز مدعی شده بود: " اتباع غیرقانونی افغان در ایران به صورت اجباری به افغانستان بازگردانده می شوند".

  ... از چشم بد دور باد، ان شاء الله که تکذیبیه راست آید. دست سخنگوی بی درد باد! که اجمال را به تبیین رساند. حتما احساس نگرانی شان همانند هزاران مهاجر بی پنا مرتفع شده است.

   


  [ دوشنبه 90/5/31 ] [ 12:45 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  واقعا قذافی سقوط کرد!! (اخبار مشروح لحظه به لحظه آن)


  [ دوشنبه 90/5/31 ] [ 8:27 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  شیوهای دل زندگی

  اگر در این شب ها با دوستان در تماس شوید و بی پرسی کجای؟ چه کار می کنی؟ می گویند: "شب قدر" است و  "احیاء داریم"؛ یعنی شب قدر است و بیداریم شب را زنده نگه میداریم!!.

  اگر بی پرسید برای چه بیدارید؟ حتماً باز هم می شنوید که "شب قدر" است و شب زنده داری ثواب دارد!!.

  1)     حال آن که شب زنده داری ثواب ندارد! دل زندگی ثواب دارد. بنا بر این باید دنبال آموری باشیم

  که ثمره اش احیاء قلوب باشد؛ وگرنه شب بیداری "دل زندگی" به دنبال ندارد. لذا در شب و روزهای قدر، به دنبال احیاء قلوب باشیم.

  2)     همانگونه که شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان قدر است، روز آن هم قدر است. روزش، روزی

  است که با قدر و قیمت ترین ولی خدا در روی زمین، از زمنیان روی برگردانده با زمزمه یِ "فزت بربّ الکعبه" طن به آغوش خاک سپرده و روی به افلاک نموده است. پس روز یک چنین شبی نزد خداوند با قدر و قیمت تر خواهد بود. لذا دنبال اعمال باشیم که ثمره آن احیاء قلوب باشد. چنان که در روایات آمده حضرت لقمان به پسرش وصیت می نمود پسرم برای زنده نگهداشتن دل کار کن که خداوند قبلت را حیات بخشد؛ آری پسرکم: > ادامه مطلب را کلیک نمایید ...


  [ دوشنبه 90/5/31 ] [ 7:9 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  علی به "شب قدر" قدر داد یا "شب قدر" به علی

  هیچ مسلمان نیست که کلمه "شب قدر" به گوشش نشنیده باشد و عظمت آن شب را نداند. نا گفته پیداست که دانستن عظمت "شب قدر" با درک عظمت آن بسیار متفاوت است، تا آنجا که خداوند سبحان به رسول اکرم ص می فرماید: وَ مَا أَدْرَاک مَا لَیْلَةُ الْقَدْرِ(2) تو چه میدانی "شب قدر" چیست؟ در ادامه به پیامبر اعظم ص توضیح می دهد که : لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیرٌ مِّنْ أَلْفِ شهْر(3)  "شب قدر" از هزار شب هم عظمت و برکتش بالاتر است و ادامه توضحات حضرت حق نسبت به شناساندن مقام عالی این شب.

  چند نکته: ( ادامه را کلیک نمایید)


  [ یکشنبه 90/5/30 ] [ 2:13 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  اتهامات زن بارگی به امام حسن (ع)

  یادم هست سالها پیش به همین مناسبت در جلسه خودمانی ی با دوستان خدمت حاج آقا فاضل رئیس حوزه علمیه فیضیه بابل بودیم. از باب الکلام یجر الکلام داستان را نسبت به امام حسن (ع) گفتم که بدین مضمون بود:

  ... شخص تصمیم می گیرد که دخترش را به عقد یکی از نوه های رسول اکرم ص درآورد. در این امر با پدر امام حسن و امام حسین علیهما السلام مشاوره می نماید. حضرت می گوید: به عقد حسن در نیاور که او زیاد زن طلاق می دهد ... !! ادامه ...


  [ سه شنبه 90/5/25 ] [ 8:23 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]
  [ چهارشنبه 90/5/19 ] [ 4:34 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  1390/5/12 چهارشنبه


  شیوه نامه ثبت نام دانش‌آموزان غیر مجاز به آموزش و پرورش ارسال می‌شود

   


  مدیرکل اتباع و مهاجران خارجی استانداری تهران گفت:‌ شیوه نامه ثبت نام دانش‌آموزان غیر مجازی که در طرح ساماندهی ملی اتباع غیر مجاز شرکت کرده‌اند هفته آینده به آموزش و پرورش ارسال می‌شود. ---(ادامه خبر را کلیک نمایید)


  [ دوشنبه 90/5/17 ] [ 2:27 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]
  .: Weblog Themes By WeblogSkin :.
  درباره وبلاگ

  دوستان! چند سالی در کشور خودم به نام افغانستان آواره تر از دیار دگرانم، حال این معنی را بر خویش دارم می­ قبولانم که برای مردم ما هجرت، سفر دور درازی است که انتهای آن محکمه عدل الهی است. لذا هروقت دلم از نا مردمی ها و نامردی های اطرافیان و سران بی سر و حاکمان متعصب سود جویِ کشورم ... می گیرد سراغ « سلام مهاجر » رفته دل نوشته های که قطرات دریای دل گرفتگی های هجران همیشه خانه بدوشی هست را باشما در میان می گذارم . باری عزیزان؛
  این جهان همچون درخت است‏ اى کرام
  ما بر او چون میوه‏ هاى نیم خام سـخـتـگـیرى و تـعـصـب خـامى است
  تا جنینى کار خون آشامى است
  موضوعات وب
  امکانات وب


  بازدید امروز: 35
  بازدید دیروز: 169
  کل بازدیدها: 312857
  تماس با ما