سفارش تبلیغ
صبا

سلام مهاجر
لینک های مفید
 • صفحه اصلی
 • نویسندگان

  عطف به پیام ((اهانت به روحانیت))

  سید سلی خورده را دیدم

  امروز 23/1/88 یکشنبه سید که در قبال اعتراض دست بند زدن افغانی بدون مدرک به دستگیرده ماشین بوسیله سرباز ایرانی، سلی خورده بود، دیدم. جریان را خیلی نور مال بدین گونه تعریف کرد : 1- ماشین نبود، موتور؛ 2- دست بند نبود، رسمان بود؛ 3- منو سلی نزد بلکه در قبال اعتراض من و چند نفر دیگر هم که آمدند، اصلاً افغانی را رها کرد! آری ! دو سرباز سوار موتور بود رسمان به دست افغانی فاقد مدرک که از ترس آنها فرار کرده بود می کشیدند که من و چند تای دیگر که بعد آمد اصلاً افغانی را رها کرد!.

  به آن روحانیی که این خبر را برایم گفته بود مراجعه کرد و جریان انکار سید را گفتم. اما این سخن را ایشان متضاد با آنچه که جلو چند نفر دیگر تعریف کرده بود و یک سید دیگر به او اعتراض کرده بود که چرا علیه سرباز اقدام نکرده ... امروز از ترس آن که نکند من اطلاعاتی باشم منکر شده است.

  آری ! تاکنون شنیده نشده که مأموری بی هیچ دلیل و رشوتی صرفاً به خاطر روحانی یک افغانی بدون مدرک را رها کرده باشد.

  ترس سید ثابت شد !

  امروز دوشنبه 24/1/88 همان ناقل گفت : سید به شما کار دارد ! وقت سید را دیدم چنا با احترام و ترس به سمت من آمد و مصافحه کرد و رویم را بوسید که مثل آن که ما باهم خیلی دوست صمیمی بوده ایم و مدت هاست که همدیرگر را ندیده ایم یا تازه از سفر برگشته باشم ! احوال پرسی کرد و بعدش گفت : می بخشید به آن حرفا گفته شده اهمیت ندهید ! من وقت به آن سربازان گفتم این بنده خدا افغانی را رها کنید، آنها پیشانی مرا هم بوسید و افغانی را رها کرد!! ... ازم خواست که آن خبر که از او نقل شده تکذیب کنم ... چند تای دیگر هم او را دست انداخته می گفتند : نه آقا سید اینتر نت خیلی مهم است نکند از آن بالا بیاید تو را بی گیرد ... !!!

  شما خود تان بهتر میتوانید از تضاد در گفتار نتیجه گیری نمایید. البته این یک سید نیست، متأسفانه یک مشکل نوعی است که نوعا دامن گیر طلاب خارجی بویژه طلاب افغانستانی در ایران شده است که جرئت شجاعت را از آنها گرفته اند... تو خود داستان مفصل بخان از مجمل .


  [ دوشنبه 88/1/31 ] [ 9:43 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  اهانت به روحانیت

  سه چهار روز است که در مدرسه آیت الله گلپایگانی قم دنبال یک روحانی سید افغانی الافم ! چون که به صورت کاملاً موثق شنیده ام که این روحانی سید افغانی به دلیل ذیل از نیروی انتظامی جمکران سلی خورده است :

  می گویند : یک افغانی بدون مدرک، آمده بوده جمکران برای طلب حاجت ولی گیر نیروی انتظامی آن جا می افتد و ازش خواستار مدرک می شود، چون مدرک نداشته فرار می کند، به هر صورت نیروی انتظامی موفق بدست گیری او می شود. بعد از دست گیری کتک او را بدین صوت دست بند میزند : یک حلقه دست بند را بدست افغانی بدون مدرک و حلقه دیگر آنرا به دست گیره ماشین قفل می کند خودش سووار می شود به راننده دستور می دهد که راه بیافتد! ماشین راه میافتد افغانی دست گیر شده پیاده دستش به دست گیره ماشین قفل شده باید دنبال ماشین بدود! این روحانی سید چنین صحنه برحمانه و ظالمانه ای را که می بیند به جلو می آید و به مأمور نیروی انتظامی اعتراض می نماید. مأمور نیروی انتظامی از روحانی سید می پرسد کجایی هستی ؟ روحانی سید افغانی می گوید : افغانی هستم. نیروی انتظامی سلی محکمی بروی روحانی سید افغانز میزند و راه میافتد !! ولی مردم که صحنه را می بیند به کار به هر دو کار مأمور اعتراض کرده می گویند : باید مرز ها را محکم بندید، این چه کار است که می کنی ! باید ببری تحویل دادگاه بدهی هرکاری باش کرد ...

  آری آن زمان های که بنده طلبه کوچک بیش نبودم، فکر کنم تازه سیوطی می خواندم، در پارک جلو حرم بی بی معصومی (س) - که در میان شیخان و حرم واقع شده است،- نیروی انتظامی با چند جوان افغانی که آن جا نشسته بودند گیرداده بود که چرا آن جا نشسته و برخورد مأمور کمی اهانت آمیز بود. من جلو رفتم به مأمور اعتراض کردم ، مأمور از من پرسید : شما چه کاره اید ؟ من گفتم : طلبه هستم. می دانید با من چه کارکرد ؟

  آری! خدا رحمت نماید امام راحل را آن زمان امام زنده بود. مأمور خیلی مأدبانه به من گفت : حاج آقا ! آخر این جا که این ها نشسته جای مناسبی نیست، زن و بچه مردم رد می شوند ... من هم به آن جوانان نصیحت کردم و آنها هم ضمن تشکر پذیرفتند ... بعد به مأمور تذکر دادم که بدون مدرک جرم که نمی شود مجازات کرد، اما راه برخورد و اصلاح این است ... که متأسفانه این برخورد بنده یکی از جوانان را اصلاً در مسیر طلبگی کشاند ! گرچند آن موقع از کارم _ که او را به طلبگی کشاندم _خیلی خوشحال بودم، ولی آنچه که الان در حوزه دیده می شود او به صورت خیلی مشروح نقل می نماید، بار ها ازش معذرت خواسته ام ... شاید آنچه ایشان می گوید، یکروز به صورت مشروح و ممکن به زبان که خودش مسلط هست نوشت که در این صورت پی آمد سؤ آن واقعاً بالاست.

  آری ! خاننده گان محترم! من که نمیدانم مسئول اصلاحات تبعیض و تعصب در حوزه علمیه چه کسی و کسانی هستند ؟ من نه آن شخصیت را دارم که آنها را بوبینم و نه آستین و پوستنم به من این جازه می دهد ... بالاخره شما اگر به آنها دست رسی دارید، بگویید که دیواره های تبعیض در حوزه علمیه قم واقعاً دارد روز بروز بلند و بردار تر می شود (یعنی طول و عرضش رو به رشد است) * از دلسوز شما پیشاپیش متشکرم*


  [ جمعه 88/1/21 ] [ 12:24 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

   

  حامدکرزی با صدور حکم بازنگری قانون احوال شخصیه اهل تشییع تسلیم زورگویی غربی ها شد

  »» جهت خواندن ادامه خبر ، این جا را کلیک نمایید
  [ پنج شنبه 88/1/20 ] [ 1:27 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  لبیک یا اوباما!

  مذاکرات محرمانه حزب اسلامی حزب حکمتیار با اشغالگران امریکایی افشا شد !!

  »» برای خواند ادامه خبر این جا را کلیک نمایید 


  [ پنج شنبه 88/1/20 ] [ 1:23 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

   

  چه چیز های در چه مذاهبی بی ارزش است ؟

  * جان انسانها، در مذهب وهابیت؛

  * اسلام، در مذهب مسحیت ؛

  * عربها، در مکتب یهودیت ؛

  چه ملیت از چه چیز های بد شان می آید ؟

  * پشتون، از عدالت ؛

  * هزاره ها، از حریت ؛

  * ایرانی ها ، از صداقت ؛

  * ازبک ها، از زکاوت ؛

  * عرب ها، از کار و فعالیت ؛

  چه ملیت از چه چیز های خوش شان می آید ؟

  * افغان ها، از رشوت ؛

  * ژاپونی ها ، از صداقت ؛

  * روسها ، از روسی ؛

  * ایرانی ها ، از چاپلوسی ؛

  * فرانسوی ها ؛ از خبره ؛

  * اسرائلی ها، از غزه ؛

  * عربها ، از باکره ؛

  * پنجشیری ها ، از توت و تلخان ؛

  * پختون ها ، از طالبان ؛

  * طالبان ، از جاهلان ؛

  * ازبک ها ، ازپهلوان ؛

  * ترکمن ها ، از اسپ دوان ؛

  * آلمانی ها ، از هتلر ؛

  * پاکستانی ها ، از دالر ؛

  * امریکایی ها، از داکتر ؛

  * انگلیس ها ، از بادار ؛

  * پشتون ها، از کشتار ؛

  * تاجک ها ، از گفتار ؛

  * هزاره ها ، از دار، دار ؛

  * ...  


  [ چهارشنبه 88/1/19 ] [ 12:4 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  "ناتو" مبارزه با طالبان یا فرهنگ دینی افغان ؟

  جدیداً شنیده می شود که "ناتو" اعتراضیه ای را نسبت به قانون احوال شخصیه شعیان افغانستان به ریاست جمهوری آن کشور اعلام کرده است؛ حتی تا جایی که تهدید کرده اند که با وجود تصویب چنین قانونی چگونه "ناتو" می تواند به افغانستان نیرو اعزام کنند ؟

  آن مواد که در قانون احوال شخصیه شعیان افغانستان "ناتو" را این گون نگران کرده چیست؟ آن قوانین عبارت از مواد است که در جهت اهداف مقدس تشکیل و تحکیم خانواده می گوید: زنان در زندگی مشترک پذیرایی مدیریت همسرش بوده و نیازهای جنسی او را برآورده کند. در حال که به عکس همین خواسته را شرع مقدس از شوهر در قبال بانو اش خواستار می باشد؛ یکی از موارد که زن بدون موافقت شوهر با مراجعه به حاکم شرع می تواند خودش را مطلقه نماید همین مورد است که زوج نیاز های جنسی همسرش برآورده نتواند.

  سوال این جاست که آیا این قانون غیر از آنچه است که در قانون مدنی افغانستان و شریعت حنفی مذهب برادران اهل سنت ما آمده است؟ یعنی این اشاره احوال شخصیه شعیان که موجب استحکام و دوام زندگی مشترک زناشویی می باشد، همان چیزی است که در قوانین مدنی افغانستان و دستورات شرعی مذهب حنفی مورد قبول برادران اهل سنت کشور ما و مورد وفاق تمام مذاهب اسلامی می باشد. بنابر این قوانین شرعیی احوال شخصیه شعیان در این مورد منفرد نبوده و نمی باشد. بناءً اعتراض "ناتو" به این قانون اعتراض به احوال شخصیه شعیان محسوب نمی شود، بلکه اعترض به تمام شریعت مذاهب اسلامی محسوب می شود.

  لذا روی این حساب، جواب این سوال باید روشن شود که نیروی های "ناتو" یا کلاً تمام نیروی های خارجی در افغانستان، برای مبارزه با گروه ترورستی "القاعده" و "طالبان" و "مافیایی مواد مخدر" در افغانستان آمده اند، یا به هدف مبارزه و تغییر دین و مذهب و شریعت و عنانات فکری و فرهنگی مردم افغانستان ؟


  [ شنبه 88/1/15 ] [ 10:37 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  تمام مردم افغانستان می گویند : طالبان، میانه رو ندارد.

  ملالی جویا؛ استراتژی جدید اوباما در اتحاد با "طالبان میانه رو" را محکوم نمود.(کابل پرس)

  ملالی جویا در مراسم اخذ جایزه مباریزه با تبعیض طی سخنا کوتاهی، گوشه هایی از نگونبختی ها و الام مردم افغانستان در زیر سایه نیروهای اشغالگر، طالبان و جنگسالاران را بازگو نموده از سیاست های امریکا و ناتو در افغانستان شدیدا انتقاد نمود. وی استراتژی جدید اوباما جهت افزودن نیروهای نظامی در افغانستان و اتحاد با "طالبان میانه رو" را محکوم نموده گفت که با اعلام استراتژی جدید امریکا و متحدان در افغانستان به نظر میرسد که برای مردم ما هیچ تفاوتی بین اداره بوش و اوباما موجود نیست چون هردو سیاست های غلط در افغانستان را دنبال میکنند و با دشمنان خونین مردم افغانستان ساخت و پاخت دارند.


  [ چهارشنبه 88/1/12 ] [ 8:51 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]
  .: Weblog Themes By WeblogSkin :.
  درباره وبلاگ

  دوستان! چند سالی در کشور خودم به نام افغانستان آواره تر از دیار دگرانم، حال این معنی را بر خویش دارم می­ قبولانم که برای مردم ما هجرت، سفر دور درازی است که انتهای آن محکمه عدل الهی است. لذا هروقت دلم از نا مردمی ها و نامردی های اطرافیان و سران بی سر و حاکمان متعصب سود جویِ کشورم ... می گیرد سراغ « سلام مهاجر » رفته دل نوشته های که قطرات دریای دل گرفتگی های هجران همیشه خانه بدوشی هست را باشما در میان می گذارم . باری عزیزان؛
  این جهان همچون درخت است‏ اى کرام
  ما بر او چون میوه‏ هاى نیم خام سـخـتـگـیرى و تـعـصـب خـامى است
  تا جنینى کار خون آشامى است
  موضوعات وب
  امکانات وب


  بازدید امروز: 17
  بازدید دیروز: 38
  کل بازدیدها: 304805
  تماس با ما