سفارش تبلیغ
صبا

سلام مهاجر
لینک های مفید
 • صفحه اصلی
 • نویسندگان

  اولین سالروز همدلی را
  ... سال گذشته همین امروز یعنی 29/6/1389 در مدرسه معرفت از طرف آمیر دپارتمینت ادبیات، "روز همدلی"پیش نهاد شد. که اکثریت حاضرین در جلسه تأیید نمودند و برای نکوداشت بهتر آن پیشنهاد های ایرائه گردید که از جمله دادن لوح تقدیر از طرف این دپارتمینت به مدیریت سخت کوش مدرسه. روز متن لوح تقدیر هم بحث های صورت گرفت، تا به صورت بهتری بعد از دو سه روز تصویب شد. برای رونق بهتر آن هزینه ای جهت جشن همدلی جمع آوری شد و کیک صفارش داده شد و برنامه های تکمیلی ارائه شد و تصویب ... جهت بریدن کیک یکی از اساتید کامپیوتر که خانواده اش را در زلزله بم ایران از دست داده بود تصویب گردید ...
  بنده همانسال فکر کردم که این کلمه "همدلی" بار فرهنگی بالای دارد، که می باید مورد غور و برسی بیشتر قرار گیرد. لذا امسال که خیلی دوست داشتم مقاله مفصل تری به قلم بی کشم که بخاطر سیستم بروکراسی ای دانشگاه محل تحصیلم فرصت چندانی بدستم نیامد. ولی به هرصورت با یک تحقیق مختصر چند یادداشت از بزرگان صحنه فکر و اندیشه خدمت دوستان ارائه کرده ام که امید قبول افتد. ادامه را کلیک نمایید ....


  [ چهارشنبه 90/6/30 ] [ 4:42 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  بسمه تعالی

  مدیر کل محترم "اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی" جمهوری اسلامی ایران سلام علیکم!

  احتراماً به استحضار رسانیده میشود، خانواده های مهاجرین افغانستانی ای که در طرح سامان دهی اتباع افغانستانی غیرقانونی در ایران، شرکت نموده اند در استانهای مختلف بویژه "شهرستان ورامین"، "اردوگاه عسکر آباد" که جهت تمدید نامه مدت دار شان مراجعه می نمایند، یک مأمور جلو درب دفتر استاده همه را ارجاع می دهد به تاریخ های متعدد ماه آینده،مهرماه مثلا همین امروز شنبه 26 /6 /1390 به خانوادهای مراجعه کننده که از اول شروع ساعت اداری پشت سرهم مراجعه می کردند، فقط شفاهاً اعلام می کرد: خانواده های که تاریخ نامه های شان تمام شده است، برای تمدید دهم و پانزدهم ماه آینده مراجعه کنند"؛ به تاریخ های 15/7/1390 (حال آن که پانزدهم جمعه است!!) یا 10/7/1390 بدون هیچ گونه تعیین وقت کتبی، فقط شفاهاً این تاریخ ها را اعلام می کرد و زنان و مردان که در آنجا جهت تمدید نامه صف جداگانه ای تشکیل داده و تجمع کرده بودند را دستور میداد که اردوگاه را ترک کنند. >> کلیک نمایید ادامه ادامه را ....


  [ یکشنبه 90/6/27 ] [ 2:38 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  آیت الله برجردی (ره)به آبروی روحانیت خیلی اهمیت میدادآیت الله برجردی (ره) و آبروی روحانیت

  آبرو، عزت نفس و داشتن شخصیت مورد قبول برای هر انسانی اهمیت دارد که در نزد اطرافیان همانند خانواده، بستگان و زیر دستانش دارای اقتدار و اعتباری باشد. در غیر آن سخنان و تصمیمات او مورد توجه و مقبول اطرافیان واقع نخواهد شد؛ که این مسأله زمینه رشد و رسیدن به اهداف را برای هر دو طرف تصمیم گرنده و کسانی که برای آن ها تصمیم گرفته شده، دچال اختلال و قطعاً زمان رسیدن به هدف را طولانی و چه بسا از رسیدن به اهداف عالی انسانی باز خواهند ماند.   ادامه مطلب را کلیک نمایید


  [ سه شنبه 90/6/22 ] [ 1:57 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  1390/5/30

  یکشنبه  یک هزار و   350 تن از اتباع افغان غیرمجاز قزوین طرد شدند  مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: یک هزار و 350 نفر از اتباع افغان غیرمجاز ساکن استان در چهار ماهه نخست امسال طرد شده و به کشور خود بازگشتند

  (... به نظر شما "طرد" با کلمات مشابه که معنای آنرا برساند، از قبیل "اخراج"، "عودت" ... چیست؟ و لکمه دگر که آن هم عربی است مثل "متمرد" با مخالف و متخلف چیست؟

  معنای این لغات را به جهت پرسیدم که کلمات جدید است که در شورای افغانه قم و مدیر کل اتباع ... نسبت به افغانی استعمال می کنند. این کلمات جدید است که در رسانه ها ووو علیه افغانی ها استعمال می شود، نکند خدای نخواسته افغانی از دین اسلام خارج شده باشد ... که من سیاه بخت ...)


  [ یکشنبه 90/6/6 ] [ 12:3 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  تصدقیه سخنگوی وزارت خارجه افغانستانمحترم سخنگوی وزارت خارجه افغانستان
  در پورتال وزارت کشور ایران " اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی" خبری را می خوانید که: در تاریخ 25/5/1390 سفارت ایران در افغانستان، اظهارات سخنگوی وزارت خارجه افغانستان را مبنی بر این که "طرح ساماندهی اتباع غیرمجاز افغان های مقیم ایران" زمینه سازی اخراج آنها از ایران می باشد را طی بیانیه ای تکذیب کرده و تأکید می نماید: 
  |- ساماندهی اتباع افغان غیرمجاز مقیم ایران است نه اخراج و بازگشت اجباری آنان".
  |- اجرای این طرح سبب رفع مشکلاتی همچون اقامت غیرقانونی این اتباع می شود و برخورداری از امتیازهایی مانند استفاده از خدمات بیمه درمانی، بیمه کار، افتتاح حساب بانکی و انتقال قانونی وجوه و غیره را برای آنان به دنبال خواهد داشت.

  |- به دنبال درخواست رئیسان کمیسیون های دو مجلس شورای ملی ( پارلمان) و سنای جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفر اخیرشان به تهران و ملاقات با دکتر " محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری اسلامی ایران، ساماندهی "خانوارهای افغان غیرمجاز" با هماهنگی نمایندگی های سیاسی افغانستان مقیم ایران تا پایان سال جاری و بدون مراجعه به افغانستان در داخل خاک ایران انجام می گیرد.

  امّا تا همین تاریخ صدور بیانیه تکذبیه سفارت ایران در افغانستان، هیچ منابع ذی صلاحی به صورت رسمی، نسبت به طرح سامان دهی اخیر چنین اظهارات روشن و صریح نداشته و تا کنون هم هیچ نشانه ای برای رفع نگرانی های خانواده های که در این طرح شرکت نموده اند اقدام عملی دیده نشده است. همین هفته قبل در استان اصفهان، برخی خانواده های توانایی برگشت به افغانستان را نداشته بود، با راهنمایی این جانب رفتند در محل اخذ برگه موقت شان که آنران تمدید نمایند؛ فقط یک ماه دگر برای شان جهت خروج وقت داده شده است!!. حال آن که اخبار همسو و مصدِّق اظهارات سخنگوی وزارت خارجه افغانستان در همین پورتال وزارت کشور ایران کاملاً مشهود و مبیّن است، به این خبر توجه نمایید:

  |   1390/5/23 یکشنبه نوروزعلی  رمضانی: به گزارش اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی به نقل از خبرگزاری ایرنا وی اظهارکرد: اتباع غیر مجاز افغان در مهلت ذکر شده در برگه بازگشت خود باید به یکی از دفاتر کنسولگری پنجگانه جمهوری اسلامی ایران در شهرهای کابل، جلال آباد، هرات، قندهار و مزار شریف مراجعه کنند تا پس از پشت سر گذاشتن مراحل قانونی و دریافت گذرنامه دوباره به طور قانونی وارد کشور شوند.

  مدیرکل دفتر اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: چنانچه اتباع غیرمجاز افغان طی مهلت اعلام شده در کارت بازگشت خود، زمینه اقامت قانونی خود در کشور را فراهم نکنند، به وطن خود طرد خواهند شد.

  هنوز هم وضع خانواده های که در طرح فوق شرکت نموده اند معلوم نمی باشد. زیرا بسیار از ادارات ایران، طبق زمان داده شده در برگه ای خروجی، برخورد می کنند، نسبت این به ردیه ها و امثال ذالک کاری ندارند، بلکه سخنان رمضان زاده و مقامات هم پایه ای اشان و زمان های که در برگه داده شده برای شان حجت می باشد؛ نه بیانیه ردیه سفارت ایران در افغانستان که "دست از دور به آتش دارند".


  [ چهارشنبه 90/6/2 ] [ 4:44 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]


  .: Weblog Themes By WeblogSkin :.
  درباره وبلاگ

  دوستان! چند سالی در کشور خودم به نام افغانستان آواره تر از دیار دگرانم، حال این معنی را بر خویش دارم می­ قبولانم که برای مردم ما هجرت، سفر دور درازی است که انتهای آن محکمه عدل الهی است. لذا هروقت دلم از نا مردمی ها و نامردی های اطرافیان و سران بی سر و حاکمان متعصب سود جویِ کشورم ... می گیرد سراغ « سلام مهاجر » رفته دل نوشته های که قطرات دریای دل گرفتگی های هجران همیشه خانه بدوشی هست را باشما در میان می گذارم . باری عزیزان؛
  این جهان همچون درخت است‏ اى کرام
  ما بر او چون میوه‏ هاى نیم خام سـخـتـگـیرى و تـعـصـب خـامى است
  تا جنینى کار خون آشامى است
  موضوعات وب
  امکانات وب


  بازدید امروز: 43
  بازدید دیروز: 35
  کل بازدیدها: 303296
  تماس با ما