سفارش تبلیغ
صبا

سلام مهاجر
لینک های مفید
 • صفحه اصلی
 • نویسندگان

  مصاحبه با جناب حجة الاسلام و المسلمین رضوانی، مدرس و مسئول آموزش مرکز بزرگ « مجتمع علمی، فرهنگی و تحقیقاتی امام صادق(ع) در مرکز بامیان »

  روز یکشنبه 21 / 3 /96 برابر(16 رمضان 1438) توفیق رفیق شد با  دانشمند محترم جناب حجت السلام و المسلمین غلامرضا رضوانی، مدرس حوزه علمیه و مسئول آموزش «مجتمع علمی، فرهنگی و تحقیقاتی امام صادق(ع) در مرکز بامیان »، که به تازگی از افغانستان تشریف آورده است گفت¬وگوی صمیمانه ای داشتیم. از آن جایی که محتوای این گفت¬وگوی صمیمانه پُر از نکات مفید و مبتلابه هست که دغدغه خاطر اکثر طلاب و روحانیون جامعه امروز ما می باشد؛ خلاصه ای آن را در چند قسمت با شما در میان خواهم گذاشت.
  سلام مهاجر: حاج آقا ! بنده تا اواخر 1389 افغانستان بودم، از مرکز « مجتمع علمی، فرهنگی و تحقیقاتی امام صادق(ع) در مرکز بامیان » – که واقعا جای خالی آن احساس می شد- خبری نبود، این مرکز در چه زمان پایه گزاری گردید، و از چه زمانی شروع به کارهای فرهنگی علمی نموده است ؟

  جهت قرائت بقیه ای مصاحبه، لطفا ادامه مطلب را کلیک نمایید ...


  [ دوشنبه 96/3/22 ] [ 4:38 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  باج گیری «همراه اول» از اتباع و مهاجرین افغانستانی

  اپراتور «همراه اول» با ارسال پیام ذیل به تمام مهاجرین افغانستانی مقیم ایران :

  «مشترک گرامی باجگیری "همراه اول" از اتباع مهاجران افغانستانی

  مشخصات سجلی شما در سیستم های همراه اول دارای مغایرت است لطفا در اسرع وقت جهت اصلاح مشخصات خود به یکی از مراکز تلفن ثابت و نمایندگی های همراه اول در تهران و یا ادارات مشترکین در استان ها مراجعه فرمایید».(درصورت عدم مراجعه سمکارت شما قطع می شد).

  در سال جاری 1396، با ارسال پیام فوق، نه تنها ایپراتور «همراه اول» سمکارت های قبلاً فروخته شده را دوبار به مهاجرین مظلوم افغانستانی بی دفاع مقم ایران فروخت، بلکه نگرانی ها و خسارات زیادی را به آنان وارد کرد.

  البته نمیدانم که برای دیگر مهاجرین و غیر مهاجرینِ خارجی مقیم ایران چنین باجگیری وجود داشت یانه ؟

  ولی بشتر خارجی های مقیم ایران، بویژه سیاحان و زائران که وارد ایران می شوند، بخاطر خدمات فراوان و آنتن دهی خوب و اینترنت پُرسرعتِ فورجی( 4G) ... که در تمام شهرستانها دارد، از ایرانسل استفاده می نمایند.

  امّا مهاجرین افغانستانی مقیم ایران بخاطر چند ریال ارزانتر بودن تماس همراه اول با تلفن ثابت، اکثرا باچه مشکلاتی متأسفانه «همراه اول» اول تهیه می کنند، که برخی حتی بوسیله دیگری و به اسم دیگری، «همراه» اول تهیه می کنند، که همین روی آوردن زیادی مهاجراین افغانستانی مقیم ایران، دلیل دیگری بر تهیه سمکارت «همراه اول» شان شده اند.

  لذا این روی آوردن صادقانه و ساده لوحانه آنان، زمینه ساز حریصانه ای ایپراتور «همراه اول» گردید، این شبکه برای بدست آورد پول بیشتر، اقدام به یک مهاجر آزاری ی مهاجرین افغانستانی مظلوم نمود؛ با ارسال پیامک(SMS) فوق به تمام مهاجرین افغانستانی،

  نه تنها سیمکارت های فروخت شده را دوبار فروخت، بلکه خسارات زیادی را به آنان وارد کرد؛ به عنوان نمودنه، در استان قم، باید از تمام روستاها و اطراف شهر قم، میامدند داخل شهر قم، به نمایندگی «همراه اول» در خیابان امام(ره)،سری بیست متری، مراجعه می کردند، چون هیچ نمایندگی و «پست بانگ» وظیفه ای رفع تهدید پیامک فوق رانداشتند، لذا باید یک روز از کارشان دست می کشید، حداقل بیست هزار تومان هزینه رفت و آمد می نمودند، تا سمکارت شان از خطر قطع شدن در امان می بود!.

  در استان اصفهان حتی مجبور به انتقال به شخص دیگر بودند !!... ادامه مطلب...

  [ سه شنبه 96/3/2 ] [ 11:36 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]


  .: Weblog Themes By WeblogSkin :.
  درباره وبلاگ

  دوستان! چند سالی در کشور خودم به نام افغانستان آواره تر از دیار دگرانم، حال این معنی را بر خویش دارم می­ قبولانم که برای مردم ما هجرت، سفر دور درازی است که انتهای آن محکمه عدل الهی است. لذا هروقت دلم از نا مردمی ها و نامردی های اطرافیان و سران بی سر و حاکمان متعصب سود جویِ کشورم ... می گیرد سراغ « سلام مهاجر » رفته دل نوشته های که قطرات دریای دل گرفتگی های هجران همیشه خانه بدوشی هست را باشما در میان می گذارم . باری عزیزان؛
  این جهان همچون درخت است‏ اى کرام
  ما بر او چون میوه‏ هاى نیم خام سـخـتـگـیرى و تـعـصـب خـامى است
  تا جنینى کار خون آشامى است
  موضوعات وب
  امکانات وب


  بازدید امروز: 28
  بازدید دیروز: 169
  کل بازدیدها: 312850
  تماس با ما