سفارش تبلیغ
صبا

سلام مهاجر
لینک های مفید
 • صفحه اصلی
 • نویسندگان

  1390/11/16 یکشنبه  دیدار سفیر افغانستان در جمهوری اسلامی ایران با مشاور وزیر و مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور:

  ... آقای تهوری [تأکید نمو]نیز ضمن ابراز امیدواری به رفع مشکلات و تاکید بر پیشنهادات راه گشای آقای دکتر عبید به ذکر این نکته پرداختند که اتباع افغانستانی دارای برگه بازگشت حق خروج از محدوده استانی محل سکونت را نداشته و فراخوانی آنان برای سفر به تهران به منظور مراجعه به سفارت مغایر با قوانین و مقررات مربوط به اتباع خارجی است و نیروی انتظامی موظف به دستگیری و اخراج این قبیل افراد می باشد... .


  [ جمعه 90/11/21 ] [ 3:18 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

    ... باز هم باید گفت: دسته تبری سرگردانی های مهاجرین ازناحیه ای مسئولین بخش مهاجرین افغانستان دسته شد!

   1390/11/15 شنبه سردرگمی و ازدحام اتباع افغانی شرکت کننده در طرح شناسایی غیرمجازین مقابل سفارت افغانستان در تهران.

  مصاحبه با مدیرکل امور اتباع و مشاور وزیر کشور پیرامون موضوع فوق

  در پی درخواست نمایندگان محترم مجلس افغانستان از مقامات ارشد کشور در مرداد ماه سالجاری مبنی بر صدور رواید برای خانوارها در داخل کشور و موافقت مسئولین محترم، در اجرای دستور مقرر گردید آندسته از اتباع افغانی غیر قانونی که در طرح سرشماری بصورت خانواری ثبت نام شده اند در داخل کشور ساماندهی شوند . اساس ساماندهی نیز بر پایه صدور روادید ... برنامه ریزی شده است.
       
  لیکن سفارت افغانستان در این زمینه، هماهنگی به خصوصی با وزارت کشور معمول نننموده است.لذا گسیل اتباع افغانی مخاطب طرح از سایر استانها به تهران غیر قانونی می­باشد[!] و در صورت مشاهده نسبت به اعمال قانون اقدام خواهد شد.ضمن اینکه بطور قطع گذرنامه آندسته از افرادی که از سایر استانها بصورت غیر قاانونی به مرکز آمده اند برای صدور روادید واجد اعتبار نخواهد بود و آیندسته از افراد برای دریافت روادید باید به نمایندکی های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان مراجعه نمایند.

  سوال:  ایشان در خصوص اینکه وزارت کشور برای صدور گذرنامه افراد فوق یک ضرب العجل زمانی اعلام نموده و مقامات افغان نیز در صدد تمدید آن هستند.آیا برنامه ای برای این روند دارد نیز اشاره داشتند:
          درخواست صدور روادید بر روی گذرنامه اتباع افغانی غیر قانونی شرکت کننده در طرح سرشماری در مرداد ماه اعلام و مورد موافقت قرار گرفت.از همان زمان نیز مکررا به مقامات افغانی در ایران و افغانستان در مورد فرصت زمانی موافقت مزبور تا پایان سالجاری تاکید گردید. اخیراً در هفته گذشته در ملاقات با وزیر محترم امور مهاجرین افغانستان نیز بر فرصت زمانی موصوف مجددا تاکید شد.این در حالی است که ما برای تسهیل در امر صدور گذرنامه به مقامات افغانستانی پیشنهاد چاپ فوری و یکماهه یکمیلیون چلد گذر افغانستان در ایران را ارائه داده بودیم که مقامات مزبور بنا به دلائلی نپذیرفتند و به کشور دیگری سفارش چاپ دادند.
         
  مع الوصف چون این نوع اقدامات در این سطح مسلماً نیاز به برنامه دارد .لذا زمان اعلام شده در پایان سالجاری قطعی بوده و پس از آن خانوارهای ثبت نام شده در مهلت سر رسید برگه بازگشت باید لزوماً کشور را ترک نمایند و چنانچه مایل به دریافت روادید و اقامت یکساله قانونی در ایران باشد به نمایندگی های ما در افغانستان مراجعه نمایند.
  سوال:  وی در پاسخ به اینکه وزارت کشور برنامه ای برای هماهنگی با سفارت افغانستان در جهت توزیع به هنگام گذرنامه بین افراد موصوف در دست اجرا دارد نیز پاسخ دادند:
       بله طرحهائی بوده که از طریق وزارت امور خارجه و نیز در مذاکرات با مقامات سفارت و وزارت امور مهاجرین به آنان ارائه شده است که تا کنون پاسخی دریافت نشده است.

  درباره مجردین= سوال:  در مورد مجردین چه برنامه ای تدوین و یا اجراء شده است؟
          افراد ثبت نام شده مجرد دارای برگه بازگشت طبق روال جاری از طریق یکی از دو مرز به افغانستان بازگشت می نمایند. این افراد در صورت ورود و اقامت قانونی در ایران، طبق برنامه ریزی که صورت گرفته به نزدیکترین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان مراجعه می نمایند. مراجعین در همان روز مراجعه روایدی با سه ماه اعتبار و بدون الزام مسافرت با هواپیما که قبلاً از شروط صدور رواید بود ،دریافت می نمایند.این افراد پس از ورود به ایران به پلیس مهاجرت و گذرنامه استان محل ثبت نام اولیه مراجعه و روادید آنان به مدت 9 ماه تمدید می شود که تا کنون برای حدود 20 هزار نفر از افراد دارند رواید این اقدام صورت پذیرفته است.
  سوال: ایشان در پاسخ به این سئوال که آیا این فاصله آماری 160 هزار نفر خروجی و 20 هزار نفر ورودی دلیل خاصی دارد ابراز داشتند:
         البته بخشی از آنان تمایل به ورود و اقامت در ایران ندارند. اما بنا به اطلاعات واصله گویا یکی از مهمترین دلائل وجود مشکلاتی در دریافت گذرنامه در داخل افغانستان است که این نکته نیز به مقامات وزارت مهاجرت افغانستان مکررا یاداوری شده است.

  جهت مطالعه مشروح مصاحبه، ادامه مطلب را کلیک نمایید ...


  [ جمعه 90/11/21 ] [ 2:40 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  انسداد نو باب علم!تعصب گری و تعصب پذیری در اسلام ممنوع است

  تعصب، از هر کسی در هر موقعیت و مقام باشد از جهات مختلفی برای جامعه انسانی مضِرّ است، ولی تعصب از انسان­های بزرگی همانند امام خمینی(س) زخم عمیق و غیر قابل التیام است در پیکره جامعه انسانی، حتی دولت مردان و دانشمندان در سطوح پایین­تر از حضرت اشان، زیان های گسترده و پردامنه نسبت انسانهای عادی دارد. به قول شهید مطهری، «تعصب سدّ راه علم» است. جلو رشد علمی و فهم منطقی ای درک دلائل علمی را مى‏گیرد. به همین دلیل در دین مبین اسلام با تعصب و عصبیت، شدیداً مبارزه شده. محور بحث یکی از خطبه های بزرگ علی(ع) در نهج البلاغه به نام خطبه «قاصعه» تعصب و تکبر است. امیرالمؤمنین بدیهاى تعصب را ذکر نموده در آخر مى‏فرماید: اگر بناست انسان نسبت به چیزى تعصب داشته باشد «فَلْیَکُنْ تَعَصُّبُکُمْ لِمَکارِمِ الْخِصالِ» تعصبتان در مورد خوبیها و فضیلتها باشد؛ نسبت به فضیلتها تعصب داشته باشید، نه نسبت به این امور که مثلًا من چرا پیش فلان کس درس بخوانم، چرا از فلان کس تقلید کنم و چرا فلان ملت، قوم و نژاد پیشرفت علمی داشته باشد!! در صورتى که او از فلان کشور فقیر است و من از فلان کشور کذای پسر فلانی هستم؛ این‏گونه تعصبهاى احمقانه، در میان اعراب زیاد وجود داشته است. به قول مولوى تعصب، سختگیرى است و سختگیرى از خامى است:

  این جهان همچون درخت است‏اى کرام * ما بر او چون میوه‏هاى نیم خام

  ‏سـخـتـگـیرى و تـعـصـب خـامى است * تا جنینى کارْ خون آشامى است‏

  ادامه مطلب ...


  [ دوشنبه 90/11/17 ] [ 3:17 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]
  شیوه سؤ استفاده در اصفهان از برنامه توزیع پاسپورت به مهاجرین
  پاسخ بخش مهاجرین سفارت افغانستان در باره نحوه توزیع پاسپورت، برای یک مهاجر ...
  * برنامه توزیع پاسپورت، برای 281 هزار فامیل افغان که در طرح شناسایی شرکت نموده بودند، شروع [شد]
   
  * سوالی یک مهاجر نسبت به شیوه­ی کارنمایندگان سفارت در باره برنامه اخذ پاسپورت
  * پاسخ بخش مهاجرین سفارت کبرای افغانستان در تهران ..
  ادامه مطلب .... را حتمام کلیک نموده مطالعه نمایید

  [ پنج شنبه 90/11/13 ] [ 12:0 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  آیا خبر تعیین نوبت استانی برای اخذ پاسپورت برای خانوادهای مهاجرین که در طرح سامان دهی شرکت کرده اند، صحت دارد؟
  «اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی» جمهوری اسلامی ایران! سلام علیکم احتراماً خدمت مسئولین محترم بخش مهاجرین افغانستانی، رسانیده می­شود که در این روزها اخبار مبنی بر تعیین نوبت جهت اخذ پاسپورت، برای خانواده های مهاجرین غیر قانونی افغانستانی که در طرح سامان دهی شرکت کرده اند، شنیده می­شود که استان به استان تعیین شده است. مثلاً برای استان اصفهان از هم اکنون تا هشت روز جریان دارد!. آیا چنین خبری صحت دارد؟ لطفاً اگر صحت دارد نوبت استان تهران و سایر استان ها را در سایت خودتان یا در کدام منابع خبری رسمی جمهوری اسلامی ایران نشر نمایید. اگر هم صحت ندارد، لطفاً اطلاع رسانی نمایید،چون بسیار از مهاجرین از راهای دور به سفارت افغانستان مراجعه می­کنند، جواب روشن بدست نمی­آورند، این مسأله مسائل و مشکلات عدیده ای برای این مظلومین بوجو میاورد.

  جواب بخش مهاجرین سفارت کبرای افغانستان
  سلام
  امیدوارم که صحت وسلامت باشید
  در قمست توزیع پاسپورت برای خانواده های افغانی غیر مجاز که در طرح قانونمند کردن در سال گذشته شرکت کرده بودند،این است که برای خانواده ها در ایران پاسپورت صادر شود ومجرد ها برای گرفتن پاسپورت ویزه به افغانستان بروند وخانواده ها را همین جا ویزه صادر خواهد کرد که فعلا ما برای استان اصفهان کار را آغاز نمودیم وباقی استان ها را هم در اینده خواهیم داد


  [ سه شنبه 90/11/4 ] [ 4:53 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]


  .: Weblog Themes By WeblogSkin :.
  درباره وبلاگ

  دوستان! چند سالی در کشور خودم به نام افغانستان آواره تر از دیار دگرانم، حال این معنی را بر خویش دارم می­ قبولانم که برای مردم ما هجرت، سفر دور درازی است که انتهای آن محکمه عدل الهی است. لذا هروقت دلم از نا مردمی ها و نامردی های اطرافیان و سران بی سر و حاکمان متعصب سود جویِ کشورم ... می گیرد سراغ « سلام مهاجر » رفته دل نوشته های که قطرات دریای دل گرفتگی های هجران همیشه خانه بدوشی هست را باشما در میان می گذارم . باری عزیزان؛
  این جهان همچون درخت است‏ اى کرام
  ما بر او چون میوه‏ هاى نیم خام سـخـتـگـیرى و تـعـصـب خـامى است
  تا جنینى کار خون آشامى است
  موضوعات وب
  امکانات وب


  بازدید امروز: 35
  بازدید دیروز: 169
  کل بازدیدها: 312857
  تماس با ما