سفارش تبلیغ
صبا

سلام مهاجر
لینک های مفید
 • صفحه اصلی
 • نویسندگان

  افتتاح «مرکز مشاوره حقوقی مختص مهاجران افغانستانی در ایران» با این همه اجمال گویی های که در اطلاعیه وجود دارد، یک مرکز خدماتی و حقوقی است یا فقط جنبه ای تبلیغاتی و «تله» گزاری برای اخراج مهاجرین ؟

  افتتاح مرکزحقوقی ویژه مهاجرین در ایران

  اصل خبر و چند سوال مهم:

  مرکز مشاوره حقوقی مختص مهاجران افغانستانی در ایران افتتاح می شود

  براساس اطلاعیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت تهران، مرکز مشاوره حقوقی در روز چهارشنبه 13 دلو/بهمن در مرکز خدمات اداری سلیمانخانی افتتاح می شود.

  به گزارش خبرگزاری صلح، براساس این اطلاعیه، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت تهران با همکاری دانش آموختگان مهاجر رشته حقوق، مرکز مشاوره حقوقی ویژه اتباع افغانستانی مقیم ایران در مرکز خدمات اداری سلیمانخانی افتتاح می کند.

  افتتاحیه این مرکز روز چهارشنبه 13 دلو/بهمن مصادف با فرارسیدن ایام دهه فجر خواهد بود.

  این مرکز، خدماتی شامل؛ مشاوره در زمینه دعاوی خانوادگی، کارگر و کارفرما، مالک و مستأجر و... ارائه خواهد داد.

  لازم به ذکر است که کلیه مشاوران مرکز فوق، جزئی از جامعه مهاجر افغانستانی می باشند که دارای مدرک دکتراى حقوق از دانشگاه های معتبر جمهوری اسلامی ایران هستند.

  کلیه مهاجرین می توانند با مراجعه به مرکز سلیمانخانی در روزهای چهارشنبه هر هفته از خدمات مذکور بهره مند شوند.

    ------------------------------------------------------------------------------------

  * سوال ها :

  ?درخبرآمدهاستکه :«مرکزمشاورهحقوقیمختصمهاجرانافغانستانیدرایرانافتتاحمیشود»

  ولی در مشروح خبر، مشخص نشده است که منظور از مهاجرین کدام دسته از مهاجرین می باشد؟

  * مهاجرین دارنده کارت مهاجرت ؟؛

  *مهاجرین دارنده پاسپورت از جهت ابطال کار که اقامه دارند؟؛

  * مهاجرین دارنه پاسپورت ویزایی، در طرح همایش سال 1389 شرکت نمودند؟؛

  * مهاجرین فاقدر مدرک که این اواخیر ثبت نام و فقط آمار گیری شده اند ...

  * یا همه مهاجرین فوق الذکر ؟؛

   

  در عنوان آمده است: این مرکز در ایران افتتاح می شود؛ ولی در مشروح اطلاعیه آمده است که فقط روزهای چهارشنبه، فقط در تهران، آن هم منطقه سلیمانی خانی (که بیشتر مهاجرین بلد نیستند)، میتوانند استفاده نمایند.

  • آیا منظور از ایران همان تهران است؟

  اگر نه ، مهاجرین شهرستان چطوری میتوانند به آن مرکز مراجعه کنند، در حال که آمدن شان از شهرستان به تهران غیرقانونی طلقی می شود! نرسیده به تهران ، رد مرز خواهند شد؛

  • بر فرض هم که به تهران رسیدند، در یک روز چهارشنبه، چند نفر را مشاوره راهنمایی داده خواهد شد؟
  • اصلا خدمات این مرکز، صرفا مشاوره راهمایی است یا اقدامات عملیاتی و قانونی به عنوان وکیل هم می باشد ؟
  • یا با این همه اجمال گویی های که در اطلاعیه هست، فقط جنبه ای تبلیغاتی و «تله» گزاری دارد ؟

   

   


  [ جمعه 95/12/20 ] [ 7:28 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  آیا امام زمان(عجّل الله فرجه) به دعای ما نیاز دارد ؟

  سروصورتم پچیده بود و لباسام هم افغانی، بنده خدا نشناخت که من چه کاره ام! ؛ خب حال هم نداشت که بی پرسد که من چه کاره ام، چون از سیمای لاغر و پیرش و سفیدی های گچ لایه های انگشتان اش به خوبی نشان میداد خسته تازه از سرکار برگشته است؛ ولی فضول باشی های من او را به سخن در آورد و

  «الاکلام یجرالکلام» صحبت به این جا رسید  و گفت: شبکه معارف برنامه ای پرسش و پاسخ داشت؛ یک آقای پرسید : ما چرا برای امام زمان(عجج) دعا کنیم ؟ مگر آن حضرت به دعای ما نیاز دارد ؟ مگر خودش مستجاب الدعوه نیست ؟ ...

  اهمیت دعا برای ظهور امام زمان

  آخونده که می خواست پاسخ بده، خیلی آبکی بود! می گفت: به این خاطر ما باید به امام زمان دعا کنیم و صدقه بدیم که مثلا اگر اگر قرار باشه امام زمان زمین بخورد پایش بشکند، دعای ما موجب آن می شود که پاش نکشند، یا کدام مریضی که عارض حال حضرت شود، این صدقه و دعای ما جلو گیری می کند... و خودش نتیجه می گرفت که این جواب ها ، مگه خیلی آبکی و بی سوادانه نیست ؟!

  من بخود پیچیدم و فکر کردم که واقعاً جواب درست چیست ؟

  این نکته به ذهنم آمد و گفتم :

  پدر جان قرآن که خوانده ای ؟

  آری!

  این کلام را شنیده ای : « یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ (سوره محمد:7)»، یعنی شما اگر خدا را یاری نمایید، خدا هم شما را یاری می نماید.

  مگر خدای قادرومتعال به یاری ما ضعیفان و ناتوان نیازی دارد ؟! نه.

  این که خدا گفته مرا یاری نمایید، نه آن که خدا به یاری ما نیاز دارد، بلکه خدا خواسته ما را به خود مان معرفی نماید که «چند مرده حلاجیم» و ما چه قدر مطیع و مقرب درگاه اوییم، و چه قدر خدا را دوست داریم؛ در واقع این ماییم که به خدا نیاز داریم، خود مان را به خدا معرفی می کنیم که خدا جان هر چه تو بگی، ولی تو ما را فراموش ننمایی؛ بدین صورت خدا خواسته که به این وسیله بیازماید که چه قدر بنده و مطیع اوییم، نه آن که خدا نیازی به ما و یاری ما داشته باشد.

  دعا و صدقه برای امام زمان هم از همین باب است. این آزمایش ما هست که چه قدر به امام زمان(عجل الله فرجه) نیاز داریم؛ برای همین در روایات آمده است که ما برای ظهور آن حضرت دعا نماییم ، چون ما برای آمدن آن حضرت نیاز داریم تا با ظهورش این جهان پر از ظلم و جور را پر از عدل و داد نماید که تبعیض بین بی کارت و با کارت، افغانی و اروپایی در ایران و جهان اسلام نباشد، تا مدرک اصلی در حفظ جان و مال و نوامس «لا اله الا الله تفلحو» باشد، نه ثروت و قدرت صنعت و اسلحه های پیشرفته...


  [ جمعه 95/12/6 ] [ 4:29 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]


  .: Weblog Themes By WeblogSkin :.
  درباره وبلاگ

  دوستان! چند سالی در کشور خودم به نام افغانستان آواره تر از دیار دگرانم، حال این معنی را بر خویش دارم می­ قبولانم که برای مردم ما هجرت، سفر دور درازی است که انتهای آن محکمه عدل الهی است. لذا هروقت دلم از نا مردمی ها و نامردی های اطرافیان و سران بی سر و حاکمان متعصب سود جویِ کشورم ... می گیرد سراغ « سلام مهاجر » رفته دل نوشته های که قطرات دریای دل گرفتگی های هجران همیشه خانه بدوشی هست را باشما در میان می گذارم . باری عزیزان؛
  این جهان همچون درخت است‏ اى کرام
  ما بر او چون میوه‏ هاى نیم خام سـخـتـگـیرى و تـعـصـب خـامى است
  تا جنینى کار خون آشامى است
  موضوعات وب
  امکانات وب


  بازدید امروز: 19
  بازدید دیروز: 38
  کل بازدیدها: 304807
  تماس با ما