سفارش تبلیغ
صبا

سلام مهاجر
لینک های مفید
 • صفحه اصلی
 • نویسندگان

  ضمن این که این روز یعنی بیستم  جمادی  الثانیه سال روز ام الأئمه را از زبان سلاله پاک معاصر آن بانوی بزرگ که می فرماید  :

   «مبارک باد ...«روز مبارک زن»؛ روز شرافت عنصر تابناکى که زیربناى فضیلتهاى انسانى و ارزشهاى والاى خلیفة اللَّه در جهان است.

  و مبارکتر و پربهاتر انتخاب بسیار والاى روز بیستم جمادى الثانى است، روز پر افتخار ولادت زنى که از معجزات تاریخ و افتخارات عالم وجود است؛ زنى که در حجره‏اى کوچک و محقّر، انسانهایى تربیت کرد که نورشان از بسیط خاک تا آن سوى افلاک و از عالم ملک تا آن سوى ملکوت اعلى‏ مى‏درخشد. صلوات و سلام خداوند تعالى بر این حجره محقر که جلوه گاه نور عظمت الهى و پرورشگاه زُبدگان اولاد آدم است.

  نقش زنان در عالم از ویژگیهاى خاصى برخوردار است. صلاح و فساد یک جامعه از صلاح و فساد زنان در آن جامعه سرچشمه مى‏گیرد. زن، یکتا موجودى است که مى‏تواند از دامن خود افرادى به جامعه تحویل دهد که از برکاتشان یک جامعه، بلکه جامعه‏ها به استقامت و ارزشهاى والاى انسانى کشیده شوند و مى‏تواند بعکس آن باشد.» [صحیفه امام خمینی (ره)، ج‏16 ، ص:192 ]

  خاطره مهم از استاد محترم آیت الله فقهی که به همین مناسبت روز مادر، در درس روز چهارشنبه 19/2/91 شان فرموده است را خدمت شما مادر دوستان تقدیم میدارم.

  ادامه مطلب را کلیک نمایید...


  [ شنبه 91/2/23 ] [ 9:44 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

   

  انقلاب فاطمه

  بعد از رحلت رسول اکرم (ص) حرکات سیاسیی قدرت طلبانه ای زیادی علیه اهلبیت آن حضرت از ناحیه قدرت طلبان که دنبال فرصت بودند صورت گرفت. بازماندگان رسول اکرم، با بررسی وضعیت آن روز جهان اسلام که دو امپرتور، منتظر یک چنین خلاء سیاسی بودند از طرفی در داخل امت اسلامی کم نبودند تعداد کسانی که بخاطر حفظ منافع شان اسلام را ظاهراً پذیرفته بودند و ایمان قبلی نداشتند، این دسته هم چنان که اشاره شد، دست به اقدامات سازمان یافته ای در جهت انحراف اسلام از مسیر اصلی اش زده بودند، که به صورت آشکارا چند دستگی­ها و اختلافات حق و ناحق در میان امت محمد (ص) مشاهده می­شد. لذا هر اقدام ناسنجیده ای ممکن بود منجر به نابودی اسلام و احیای سنت های جاهلی می­شد. از این رو وارثان بحق رسول اکرم (ص) برای حفظ اسلام و یکپارچگی امت اسلامی و صیانت از دست آوردهای پیامبر خاتم (ص)، اقدامات هوشمندانه و سازنده ای انجام دادند؛ازمیان یکی هم «انقلاب فاطمه» دختر رسول خدا (ص) می­باشد که این نوشتار به گوشه های آن خواهد پرداخت.

  ادامه مطلب....


  [ پنج شنبه 91/2/7 ] [ 1:19 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]


  .: Weblog Themes By WeblogSkin :.
  درباره وبلاگ

  دوستان! چند سالی در کشور خودم به نام افغانستان آواره تر از دیار دگرانم، حال این معنی را بر خویش دارم می­ قبولانم که برای مردم ما هجرت، سفر دور درازی است که انتهای آن محکمه عدل الهی است. لذا هروقت دلم از نا مردمی ها و نامردی های اطرافیان و سران بی سر و حاکمان متعصب سود جویِ کشورم ... می گیرد سراغ « سلام مهاجر » رفته دل نوشته های که قطرات دریای دل گرفتگی های هجران همیشه خانه بدوشی هست را باشما در میان می گذارم . باری عزیزان؛
  این جهان همچون درخت است‏ اى کرام
  ما بر او چون میوه‏ هاى نیم خام سـخـتـگـیرى و تـعـصـب خـامى است
  تا جنینى کار خون آشامى است
  موضوعات وب
  امکانات وب


  بازدید امروز: 21
  بازدید دیروز: 38
  کل بازدیدها: 304809
  تماس با ما