سفارش تبلیغ
صبا

سلام مهاجر
لینک های مفید
 • صفحه اصلی
 • نویسندگان

  مراسیم ولایی

  در کل، با تمام محدویت و محرومیت های " مجمع علمی فرهنگی امید فردا " از نظر اقتصادی و تأمین کادر انسانی، که تمام اعضاء آن مجمع را چند نفر روحانی وابسته به شهریه ای ماهانه که حتی برخی آنها همان را هم ندارند! و کارگران ساده و کم در آمد و مهاجر که بندگان خدا از ترس نیروی انتظامی، روز که میروند سرکار شب معلوم نیست منزل برگردد! یا سر از اوردگاه در بیاورند، زحمات و دلسوزی شان برای دین و مردم، قابل تقدیر و تشکر می باشد.

  امروز 27 قوس(دی ماه) 1387 هـ.ش. برابر است با 18 ربع الثانی 1429 هـ.قمری، که در سال دهم هجری قمری حضرت رسول اکرم (ص) در چنین روزی، پس از بازگشت از حجة الوداع،  در ناحیه رابغ در نزدیکى جحفه در موضعى به نام غدیر خم،  مردم را پیش از آنکه پراکنده شوند و به دیار خود روند جمع فرمود و خطبه‏اى خواند و در آن خطبه این کلمات بسیار مشهور را درباره حضرت علی (ع) بر زبان راند: «من کنت مولاه فهذا علی مولاه اللهم وال من والاه و عاد من عاداه و انصر من نصره و اخذل من خذله» ( هر که من مولایش بوده‏ام على مولاى اوست،  خداوندا دوست بدار آنکه او را دوست بدارد و دشمن بدار آنکه او را دشمن بدارد و یارى ده آنکه او را یارى دهد و خوار کن آنرا که او را خوار دارد).

  به همین مناسبت،" مجمع علمی فرهنگی امید فردا " مراسیم جشنی را با برنامه های ذیل برگزار نمود:


  [ شنبه 87/9/30 ] [ 12:23 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  ای قوم به حج رفته...

  معشوق تو همسایه دیوار به دیوار ... .قیافه های واقعی شیطان ها!

  شنبه 6 دسامبر 2008, نویسنده: حسین زاهدی  اینجا را کلیک کنید و ادامه را بنگیرید، پور اظهار نظر...!!


  امروز میلیونها حیوان دهن بسته دسته ?دسته سربریده شدند. تا دستور الهی انجام شده باشد. امروز میلیارد ها دالر و سرمایه مردمان کشور های جهان سومی که اکثریت زیر خط فقر به سر میبرند به خزانه «آل سعود» واریز شد تا این ندا را سر داده باشند که لبیک الهم لبیک ، لبیک لا شریک لک لبیک ،ان الحمد والنعمه لک والملک ، لا شریک لک لبیک و امروز بازارهای سعودی از رونق خاصی بر خوردار است که حتی بازار« برس جهانی» هم نمیتواند با بازارهای بنجاره فروشی سعودی رقابت کند به این میگویند اقتصاد اسلامی البته برای سعودی ها.

  امروز میلیونها سنگ و سنگچل به سوی پیکرهای سنگی «شیطان» (ابلیس) پرتاپ شد! تنها سنگ نبود! بوت و چپلق ( کفش و دمپایی ) هم? مجال فریب دادن و دور کردن بندگان خدا را از ابلیس گرفت. بیچاره «ابلیس» چه اشتباه بزرگ کرده بود که سجده بر آدم نکرد.

  امروز اسماعیل نجات یافت اما میلیونها حیوان را به کام مرگ برد و این سناریوی توحش هر ساله تکرار میشود. و «خلیل» خدا (ابراهیم) به شکرانگی رحمت الهی وخشنود از عدالت و انصاف اش سر به سجده نهاد ? بنازم این رحمت و عدالت را! و شیطان شرمنده و خجل که نتوانست خلیل خدا را فریب دهد.


  [ پنج شنبه 87/9/28 ] [ 1:43 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  تاکتیک دشمنان افغانستان تغییر کرد

  « حمله مجدد به کامیون های حامل تجهزات ناتو در پاکستان »

  « پلیس در پاکستان می گوید مردان مسلح بار دیگر به یک ایستگاه بارگیری کامیون های حامل تدارکات نیروهای ناتو مستقر در افغانستان را در شهر پیشاور حمله کردند.»

  چنان که در این اواخیر شاهد حملات علیه منافع افغانستان بوسیله دشمنان ضد صلح و امنیت افغانستان در پاکستان می باشیم؛ این جنایات جدید، نشانه صریح از آن است که دشمنان قسم خوده مردم مظلوم افغانستان از جنایات شان در افغانستان ناامید شده اند، که بشارت بزرگ است برای مردم صبورت فقیر ما، ولی اختار جدید که در این جنایات دیده می شود آن است که دشمنا بی رحم و قصی القلب صلح امنیت افغانستان مسیر جنایات و دهشت افگنی شان را تغییر داده اند؛ این بار منافع این مردم فقیر و پابرهنه را خارج از مرز های افغانستان نشانه گرفته اند. حملات تروریستی اخیر به انبار های انتقال کمک های بین المللی و "ناتو" به افغانستان دلیل روشن بر تغییر تاکتیک دشمنان صلح امنیت افغانستان می باشد.

  از حملات تروریستی "سبتامبر دوم" هند، ربودن نماینده تجارتی ایران،حمله ترورستی در هتل بین المللی پاکستان و حملات اخیر علیه منافع مردم مظلوم افغانستان؛ نتاییج اسف بار زیل بدست می آید :

  1 ) دولت فعلی پاکستان که وارث همدستی و تروریست پروری ها و طالبان سازی دولت های پشینی چون نواز شریف مشرف هستند، با تروریستان و طالبان همدستی ندارند؛

  2 ) نکته ای خیلی مهم و می باید جامعه جهانی به آن توجه داشته باشند؛ - گر چند به غرور دولت که خودش را مسلح به قدرت هسته ای میداند، برمی خورد و به مزاقش خوش نمی آید، ولی واقعیت غیر قابل اینکاری است- و آن این که: دولت فعلی پاکستان قدرت حفظ امنیت خود و منافع و پایگاهای کشورهای دوست و هم پیمانان سیاسی- اقتصادی اش را ندارد.

  لذا بر دولت فعلی پاکستان است که دست از غرور کاذب شان برداشته، کاملاً صادقانه و روراست، با کشور های دوست و هم پیمانان شان و جامعه جهانی، کمال همکاری را داشته باشند. جنایات که بعد از سبتامبر هند، در پاکستان رقم خورد، به دلیل عدم همکاری صادقانه پاکستنان با هند و جامعه جهانی بود که تروریستان را جری ساخت، تا علیه منافع کشور های دوست و هم پیمانان حمله کنند. تعلل، محافظه کاری و عدم همکاری دولت پاکستان با هندوستان و جامعه جهانی، بدین معناست که در واقع نمی خواهند بمب ساعتی ترورستی ای را که دولت های قبلی پاکستان در کشور کار شان علیه صلح امنیت جهانی کار گذاشته اند خنسا شود! بلکه اجازه می دهند که مطابق میل القاعده و طالبان، در زمان دلخواه آنها علیه امنیت جهانی منفجر شود.

  بر جامعه جهانی است که به  دولت فعلی  پاکستان فشار بیاورند که برای نابودی جایگاه و پایگاهای تروریستان در پاکستان، قاطعانه اقدم نموده با جامعه جهانی همکاری نماید. در صورت ناتوانی – مسلماً ناتوان خواهد بود – از جامعه جهانی درخواست کمک و استمداد نماید. زیرا نابودی تروریست ها در پاکستان تنها با قدرت نظامی امکان ندارد؛ بدلیل آن که ترورست دو نسل است که از فقر اقتصادی و فرهنگی مردم فقیر و بی سواد و کم سواد پاکستان سؤ استفاده کرده افکار و عقایید تروریستی و آدم کشی را جایگزین فرهنگ جهاد اسلامی کرده اند! در واقع فرهنگ دینی و مذهبی مردم پاکستان از درون تخریب و پستین دین را وارونه به تن مردم کرده اند... .

  3 ) جای تعجب؛ بلکه بسیار تأسف بار است! "ناتو"ی که برای حفظ امنیت افغانستان آمده اند، در حفظ امنیت خود حتی در خارج از افغانستان، با همکاری و محافظت ارتش پاکستان، در برابر ترورستان عاجز و ناتوانند؛ آیا عاقلانه است که از آنها انتظار حفظ امنیت در افغانستان را داشته باشیم؟! لذا بر دولت مردان افغانستان است که بدور از تعصبات قومی و مذهبی، برای تقویت مثلث قدرت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از توان تمام ملت و مردم استفاده نموده با یک کادر اداری خالی از فساد و ارتشاء، در بالا بردن توان دفاعیی کمی و کیفی اوردویی ملی افغانستان، با انهدام دیواره های آپارتایت قومی و مذهبی، یک ارتش کاملاً ملیی و مورد اعتماد مردم و ملت افغانستان بوجود آید، تا توان دفاع از مرز منافع کشور داشته باشد. کاملاً در خدمت دفاع ملت و مردم کشور باشد تا در خدمت گروه قوم و قباییل و مذهب سیاست. تا وابستگی های دولت و ملت به بگانگان کم و کمتر، تا استقلال کامل ملی برسیم.

  http://www.noma-afg.org/fa_page.php?cid=317


  [ پنج شنبه 87/9/28 ] [ 4:22 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]
   هست همان

  می خواستم در باره عید قربان بنوسم. مانده بودم چه بنوسم؟ البته از چیز های که معمولاً می نوسند که این عید یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است و عند الله دارای مقامات عالیست ... این که عید قربان یک عید پولداریست درش جای شک و تردید نیست؛ سهم فقراء از آن چند لقمه گوشت قربانیست، باز هم جای شکرش باقیست!.

   اصلاً مشکل بنده در باره عید قربان نیست! مشکل اساسی در این است که بنده از روز که در ایران آمده ام درک و فهم عید ازم سلب شده است.! برای همین اگر رادیو تلویزیون نداشته باشی، در همان روز چشمت به کدام روز نامه نیفتد، اصلاً آمدن و رفته عید را متوجه نخواهید شد! در واقع عید در ایران به اندازه یک جمعه هم ارزش ندارد! البته به استثنای مفرغ عید مبارک و با عظمت نوروز که برای خودش نزد ایرانیان عظمت و اهمیت دارد که در وصف سیاهش همین بس که سیزده روز از ایرانیان دین و ایمان، پول فراوان، از طلا با ارزشتر، عمر جوانان، چیز های از ایرانیها می گیرد غیر قابل بیان، اگر بگم بدآموزی های دارد بی پایان!! ... بدتر از آی خدا! تأثیر آن به مهاجران افغان ... اگر حیات توفیق ما را رفیق شد در زمان سیاه خودش با به درد دل خواهم نشست!. طلب شما انشاء الله.

  ... هنوز خاله خورشید عید در پشت کوه که نه! پشت آپارتمانهای آسمان خراش پولدار ها برای بالا آمدن و دست سخاوت کشیدن بر صورت خانه های فقیرانه ما، دست و پنجه نرم می کرد که جلو کامپیوتر بی میزم خاب ربود!  اما هنوز فکر و خیال نوشتن به مناسبت عید قربان را از دست نداده بودم! که خانم شروع کرد به هول دادن من که پاشم برم آن گوشه خانه بخابم ... تازه خابم سنگین شده بود که خانم دوباره بدارم کرد و گفت : شوهر خواهرم دوش گرفتند تو هنوز در این روز عید خابی ؟!

  - مگر ما عید هم داریم ؟

  - چرا عید نداشته باشیم؟

  - آخر  خانم! ما افغانی ها که نمی توانیم عید داشته باشیم!! ... وقت به همسرم نگاه کردم و به دخترک خوشکل و نازم که مثل غنچه در میان برگ، تو لباس قشنگ و سفید و تمیزش چون ماه در  سقف آغوش مادرش می درخشید؛ پریدم و قاپدم ... ای گل بهشتی! ماه پاره! مامان بابا! ...

  در خاب دیدم سال ها پیش

           شد پاره پاره یک ماه

    یک تکه اش افتاد زمین

  گشتم و گشتم رسیدم قله ای بابا

   گفتم کجاشد آن ماه پاره ؟

  گفت : برو پاین تو دامنم ورزگان

   هنوز نیافته زمین، میاد تو خونه شما

  قسم می خورم به مادرش ماه

  که هست همان "مه پاره" دادش، "راحله" ما!


  [ چهارشنبه 87/9/20 ] [ 12:44 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  تابلویی گویایی فقر فرهنگی

  خدا یا! ما را به درد هر فقری که می میرانی، بمیران!  اما نه به بیماری بی دردیی فقر فرهنگی ! ... . عنوان لینگ شده را باز نمایید و تابلوی سیاه فقر فرهنگی را نظاره گری متأسف باشد... .


  [ دوشنبه 87/9/18 ] [ 11:31 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  زندگینامه داکتر رمضان بشردوست

  نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

  یکشنبه 28 سپتامبر 2008

   

   

  داکتر رمضان بشردوست فرزند محمد علی درسال 1340 خورشیدی در ولسوالی قره باغ چشم به جهان گشود، مکتب ابتدائیه و متوسطه را در ولسوالی های قره باغ و مقر ولایت غزنی وشهر میمنه ولایت فاریاب به پایان رسانید.

  دوماه بعد از کودتای 7 ثور 1357 به کشور ایران مهاجر و بعد از اتمام لیسه به پاکستان هجرت نمود.

  داکتر بشردوست در سال 1360 پاکستان را به قصد فرانسه ترک نمود ودر آنجا درخواست پناهندگی سیاسی نمود اما هیچ وقت درخواست تابعیت فرانسه را نکرد.

  درسال 1361 شروع به کار و آموختن زبان فرانسوی در فاکولته ادبیات شهر دیژن نمود.

  در سال 1363 " تصدیق نامه عملی زبان فرانسوی درجه اول" را از پوهنتون شهر دیژن دریافت نمود.( سند 1)

  داکتر بشر دوست در سال 1374 موفق به اخذ دکتورا از فاکولته حقوق و علوم سیاسی پوهنتون تولوز شد. (سند 5)

  تیز خود را که 1150 صفحه در مورد دیپلوماسی، بخصوص دیپلوماسی آمریکا، روسیه، پاکستان وایران در مورد جنگ افغانستان نوشت.

  داکتر بشردوست در سال 1368 از اکادمی زبان انگلیسی O.I.S.E آکسفورد (سند 6) و در سال 1369 از اکادمی زبان انگلیسی G.E.O.S برایتون تصدیق نامه های زبان انگلیسی را درانگلستان در یافت نمود. (سند 7)

   

  داکتر بشردوست از سال 1375 تا 1382 در پوهنتون های پاریس مشغول تدریس مضامین حقوق، علوم سیاسی و دیپلوماسی به عنوان همکاراستاد ایفای وظیفه نمود. همچنان با دارلوکاله های پاریس همکاری می نمود.

  داکتر بشردوست مدت چند ماه در سال 1381 به حیث سکرتر سوم در سفارت افغانستان در پاریس ایفای وظیفه نمود اما بعلت اختلافات شدید با سفیر وقت در مورد خانوادگی شدن سفارت، مصارف گزاف و حیف و میل اموال بیت المال، از سفارت اخراج وبه دعوت وزارت امورخارجه افغانستان برای ساختن مرکز مطالعات استراتیژیکی در وزارت امورخارجه وارد کابل شد. اما بعد ازمدتی بی سرنوشتی و میرزا قلمی دروزارت امورخارجه به حیث معاون دیپارتمنت سازمان ملل متحد وکنفرانس های بین المللی وبعدا به حیث مدیر دیپارتمنت سیاسی کشورهای اروپای غربی وزارت امور خارجه مقرر شد.

  در 8 مارچ 2004 (1383 ) روز بین المللی زن بعنوان وزیر پلان در حکومت آقای کرزی شروع به کار نمود ودر24 دسامبر 2004 تصمیم انحلال 1935 انجو را از جمله 2365 انجو به مردم افغانستان اعلان نمود که با مخالفت جدی تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی قرار گرفت. در 25 دسامبر 2004 روز کرسمس استعفا خود را از وزارت پلان اعلان نمود و در سال 1383 شروع به تدریس در فاکولته حقوق و علوم سیاسی وفاکولته شرعیات پوهنتون البیرونی ولایت کاپیسا نمود. در سال 1384 بعنوان نماینده ملت در پارلمان انتخاب شد و تا امروز در خدمت ملت به عنوان نماینده شان وبعنوان استاد افتخاری در پوهنتون البیرونی ایفای مسولیت می نماید.


  [ یکشنبه 87/9/17 ] [ 12:7 عصر ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]

  شکل بی ریش یک طالبانی

  راستی اگر یک طالب ترریست پشتون افغانی ریشش را بی تراشد، به نظر شما چه شکلی می شود؟ اگر می خواهید بدانید این لینک کلیک نمایید!


  [ یکشنبه 87/9/17 ] [ 12:58 صبح ] [ 1000Hasani ] [ نظرات () ]
  .: Weblog Themes By WeblogSkin :.
  درباره وبلاگ

  دوستان! چند سالی در کشور خودم به نام افغانستان آواره تر از دیار دگرانم، حال این معنی را بر خویش دارم می­ قبولانم که برای مردم ما هجرت، سفر دور درازی است که انتهای آن محکمه عدل الهی است. لذا هروقت دلم از نا مردمی ها و نامردی های اطرافیان و سران بی سر و حاکمان متعصب سود جویِ کشورم ... می گیرد سراغ « سلام مهاجر » رفته دل نوشته های که قطرات دریای دل گرفتگی های هجران همیشه خانه بدوشی هست را باشما در میان می گذارم . باری عزیزان؛
  این جهان همچون درخت است‏ اى کرام
  ما بر او چون میوه‏ هاى نیم خام سـخـتـگـیرى و تـعـصـب خـامى است
  تا جنینى کار خون آشامى است
  موضوعات وب
  امکانات وب


  بازدید امروز: 17
  بازدید دیروز: 38
  کل بازدیدها: 304805
  تماس با ما